Цукровий діабет

• Хвороба родом з дитинства
  • “Діабет у дитини” — болюча новина. І, щоб збільшити шанси зберегти здоров’я, слід розпізнати захворювання якомога раніше. Але які ознаки діабету у дітей? Щоб не упустити початок розвитку хвороби, дізнаймося чому ж з’являється цукровий діабет у дітей, як його розпізнати та правильно лікувати.
  • Батьки можуть не помічати перших ознак цукрового діабету у дітей. А все тому, що не знають основних симптомів. Часто діабет у дитини діагностують вже у стані передкоми або коми. А такий стан  вкрай небезпечний для здоров’я малюка.

• Який буває діабет

• Діабет 1 типу.
  • Саме у дітей така форма діабету зустрічається частіше за інші. Ще його називають інсулінозалежним. Причина такого діабету нестача гормону інсуліну, який допомагає глюкозі потрапляти з крові в клітини. Звідси  накопичення цукру і порушення обміну речовин. Серед діабету 1 типу розрізняють також аутоімунний та ідіопатичний.

• Діабет 2 типу.
  • Поширений серед дорослих, але може зустрічатися у дітей. Причина порушення секреції інсуліну та інсулінорезистентність.

• Специфічні типи цукрового діабету.
  • генетичні дефекти та синдроми;
  • діабет при токсичному пошкодженні бета-клітин і підшлункової залози;
  • ендокринопатії.

• Від чого з’являється цукровий діабет у дітей
  • Гени
    Діабет може бути спадковим захворюванням. Передається не лише сама хвороба, а й схильність до неї.
  • Вага
    Діти з масою при народженні понад 4,5 кг група ризику розвитку цукрового діабету.
  • Зростання організму.
    Швидкий обмін речовин + остаточно не сформована нервова система = причина коливань рівня цукру в крові. Маленька підшлункова залоза теж може стати причиною збою при виробленні інсуліну. Тому період з 5 до 12 років критичний для прояву діабету.
  • Гестаційний діабет у мами
    Якщо плід під час вагітності розвивався при підвищеному цукрі підшлункова залоза дитини може навантажуватися більше, ніж потрібно. Так збільшується ризик захворювання.

• Як проявляється цукровий діабет у дітей
  • Основні симптоми цукрового діабету у дітей:
  • постійна спрага;
  • часте сечовипускання;
  • підвищений апетит, але зі зниженням ваги;
  • часті простудні захворювання;
  • швидка стомлюваність і дратівливість;
  • свербіж шкіри, молочниця;
  • зниження пам’яті, уваги, мислення.