Учні 5-9 класів ліцею№40 візьмуть участь у загальнонаціональному проєкті «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». Це спортивні змагання серед учнів закладів загальної середньої освіти України. Їх влаштовують у п’яти видах спорту, які є найбільш популярними та доступними: баскетбол, волейбол, футзал, черлідинг та спортивне орієнтування.

Метою проєкту є популяризація видів спорту серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2023-2024 навчальному році, залучення максимальної кількості учнів до регулярних занять фізичною культурою та спортом, створення умов для розвитку спорту серед здобувачів освіти, підтримки у ЗЗСО системи фізичного виховання, формування у молоді сталих традицій і мотивації щодо фізичного виховання і спорту як важливого чинника у забезпеченні здорового способу життя, залучення талановитих дітей та підлітків для занять у закладах спеціалізованої позашкільної освіти спортивного профілю та інших закладів фізичної культури та спорту, покращення спортивного іміджу.

Учасниками Змагань є учні закладів загальної середньої освіти. Вікова група учасників визначається у окремих регламентах з видів спорту. До участі у змаганнях допускаються учні закладів загальної середньої освіти відповідних територіальних громад, які заповнили необхідні дані через форму реєстрації на змагання з виду спорту на сайті «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги».

Проєкт «Пліч-о-пліч» розроблений за світовим та європейським досвідом. Змагання із зазначених видів спорту проводитимуться щорічно і будуть розподілені на кілька логічних етапів:

➡ Етап 1 (шкільний) – змагання проводяться в межах окремих закладів загальної середньої освіти з метою виявлення найсильніших учасників та формування команд закладів загальної середньої освіти з виду спорту.

Дати проведення: грудень 2023 – січень 2024.

➡ Етап 2 (територіальний) – змагання проводяться серед закладів загальної середньої освіти в межах територіальних громад. Переможці отримують право брати участь у наступному етапі змагань.

Дати проведення: лютий – березень 2024.

➡ Етап 3 (районний) – змагання проводяться в межах районів областей між командами закладів загальної середньої освіти. Переможці отримують право брати участь у наступному етапі змагань.

Дати проведення: квітень – травень 2024.

➡ Етап 4 (обласний) – змагання проводяться серед команд закладів освіти адміністративної складової територіального устрою України (АР Крим, областей України, м. Києва та Севастополя (далі — Території)). Переможці отримують право брати участь у наступному етапі змагань.

Дати проведення: травень 2024.

➡ Етап 5 (всеукраїнський) – фінальна частина змагань. У фінальній частині змагань беруть участь переможці 4 (обласного) етапу та команди, що посіли І місця у змаганнях в містах – обласних центрів, які визначають переможця Змагань.

Дати проведення: червень 2024.

У січні 2024 року під гаслом «МИ ПЕРЕМОЖЕМО» стартував І (шкільний) етап змагань з волейболу серед дівчат 5-9 класів.

Пропонуємо переглянути

Комунальний заклад "Ліцей №40" Кам'янської міської ради в рамках І (шкільного) етапу* всеукраїнського проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" 17 січня 2024 року провів змагання з волейболу серед дівчат 5-х класів. Судді змагань - досвідчені вчителі фізичної культури закладу освіти Степанець С.М. та Чуб О.М., відзначили: "Незважаючи на свій юний вік, учасниці обох команд показали вміння діяти злагоджено, уміло виконували прийом і передачу м'яча. І хоча більшість дівчат не мають необхідного спортивного досвіду, бо не відвідують секцію з волейболу, майже всі отримали задоволення від гри, яка створює атмосферу радості та підвищує командний дух. Далі буде..."

Комунальний заклад "Ліцей №40" Кам'янської міської ради в рамках підготовки до
участі в ІІ етапі всеукраїнського проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" 18 січня
2024 року провів тренування з волейболу для "новоспеченої" збірної команди дівчат.
Як зазначив тренер збірної, Степанець С.М., сьогодні перед дівчатами стоїть непросте
завдання: у найкоротші терміни юні спортсменки мають відпрацювати різноманітні
прийоми, які виконуються в умовах швидких переміщень по ігровому майданчику. При
цьому окремі прийоми потрібно вміти використовувати в різних варіантах. Але палке
бажання взяти участь у наступних етапах загальнонаціонального проєкту має стати
запорукою успіху тренувального процесу нашої збірної, впевнений досвідчений тренер.

Комунальний заклад "Ліцей №40" Кам'янської міської ради в рамках І етапу
всеукраїнського проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" 23 січня 2024 року
провів змагання з волейболу серед учнів 6-х класів.
Як бачимо, Всеукраїнський захід набирає неабияких обертів, і ліцеїсти нашого закладу
освіти пишаються тим, що долучившись до шкільного етапу, вони стають частиною
загальнонаціонального проєкту.
Бажаємо всім командам вдалих матчів та цікавих змагань!

Комунальний заклад "Ліцей №40" Кам'янської міської ради в рамках І етапу  всеукраїнського проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" 25 січня 2024 року провів змагання з волейболу серед дівчат 8-х класів.

Ось так, ПЛІЧ-о-ПЛІЧ зі спортом, українська молодь наближається до фізичної досконалості, вдосконалює свою майстерність у спортивних залах, залучаючись до участі в заходах загальнонаціонального проєкту.

Вчителі фізкультури ліцею №40 переконані, що головна мета змагань – збільшити частку учнів та учениць, які постійно займаються фізичною культурою і спортом, буде досягнута!

ТРЕНУВАННЯ ТРИВАЮТЬ!

Комунальний заклад "Ліцей №40" Кам'янської міської ради в рамках підготовки до ІІ етапу  всеукраїнського проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" продовжує підготовку команди дівчат з волейболу.

Бачимо, як з кожним тренуванням вдосконалюється техніка передачі м'яча, розвиваються спритність та швидкісно-силові якості гравчинь нашої збірної, зростає бажання досягти гарних результатів у ІІ етапі змагань.