Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Напрямки виховної діяльності закладу

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання в школі має системний характер і займає значне місце. Педагогічний колектив приділяє велику увагу вивченню традицій, звичаїв українського народу, його культурної та історичної спадщини. Формування особистості учня-патріота України, який усвідомлює свою приналежність до сучасної цивілізації, виховання почуття гордості і глибокої поваги до символів держави відбувається під час проведення виховних заходів національно-патріотичного спрямування, виховних годин, присвячених  визначним датам українського календаря,  екскурсійних подорожей, зустрічей з видатними людьми рідного краю.

Морально-етичне  виховання

Культура поведінки - одна із необхідних рис сучасної людини. Тому дуже важливо виховувати у дітей  чесність і правдивість, доброту, чуйність, толерантність, духовно збагачувати кожну особистість. Щороку в класних колективах проходить низка виховних заходів, в ході яких учні з'ясовують суть моральних принципів,  вивчають та повторюють правила та загальнолюдські  норми поведінки.

Художньо-естетичне  виховання

Художньо-естетичне виховання здійснюється через проведення виховних заходів, залучення учнів до участі у різноманітних творчих виставках, конкурсах, фестивалях шкільного, міського та Всеукраїнського рівнів,  що сприяє розвитку смаків, художніх уподобань дітей. Крім того, у школі працюють гуртки декоративно-ужиткового мистецтва та художньо-естетичного спрямування: вокальний,  студії сучасної хореографії.

Превентивне та правове  виховання

Система правового виховання базується на Конституції України, Конвенції про права дитини, Декларації прав дитини, Законі України "Про охорону дитинства" та ін., і включає правоосвітню роботу та роботу з попередження правопорушень. Правоосвітня робота здійснюється під час уроків та в позаурочний час і охоплює учнів та їхніх батьків. З метою  попередження правопорушень школа тісно співпрацює з відділенням кримінальної міліції у справах дітей. Тривалий час в закладі працює рада з профілактики правопорушень. Система правового виховання закладу багатогранна й дієва. Тому протягом останніх років знизилась кількість правопорушень, скоєних учням школи,  а також зменшилась кількість учнів, схильних до правопорушень.

Фізичне виховання  та формування  здорового способу життя

Фізичне вдосконалення й виховання потреби здорового способу життя - один із пріоритетних напрямків діяльності закладу. У школі практикується обов'язкове проведення фізкультпауз,  проводяться спортивні свята, ігри, змагання. Щороку школа посідає  призові місця в         фізкультурно-патріотичному фестивалі школярів „Нащадки козацької слави", змаганнях з бадмінтону, шашок, аеробіки, шкільна команда бере участь у фестивалі “Молодь за здоров’я”. Традиційними  стали проведення у листопаді Місячника “Молодь за здоров’я”, спортивних змагань “Козацькі розваги”, “Богатир року”, присвячених Дню Збройних Сил України, “Найспортивніша пара року”, які проходять в рамках святкування Дня святого Валентина.