Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ"

"Мій Шевченко"

НАВЧАЛЬНО- ВИХОВНИЙ ПРОЕКТ

Термін проекту: довгостроковий (з вересня 2013р. по травень 2014 року)

Український народ, як і кожен народ світу, має свої святині. Однією з таких святинь, національною гордістю нашого народу є творчість Т.Г. Шевченка. Із полум'яних творів Кобзаря весь світ дізнався, що є така прекрасна країна - Україна, з її чудовим, добрим, працьовитим народом, прекрасною мовою, піснями, героїчною і трагічною історією.

Про Шевченка багато сказано, але його творчість і надалі продовжують досліджувати, оскільки феномен митця і досі не розкрито.

Тому в рік відзначення 200-ї річниці від дня народження видатного українського поета Т.Г. Шевченка, життя якого є відображенням певного періоду   розвитку  держави, варто  глибоко познайомити учнів з його творчим та життєвим шляхом, місцями, які пов'язані з діяльністю історичної особистості.

Учасники проекту: класоводи 1-4 класів, класні керівники 5-11 класів,                                        вчителі-предметники, керівники гуртків, бібліотекар, учні, батьки.

Шляхи реалізації та зміст проекту

Очікуваний результат

Велич Кобзаря - у величі всієї України і в особистій долі кожного українця. Шевченко приходить до кожного з нас по-різному: у різному віці, за різних обставин. Кожний сам відкриває для себе Шевченка, який символізує душу українського народу і його гідність.

Найбільшою національною цінністю для Шевченка був патріотизм, прагнення до примноження українських традицій, пошана до предків, культурної спадщини, віра в незалежність рідної землі.

Даний проект сприятиме поглибленню знань учнів про життєвий та творчий шлях українського поета Т.Г Шевченка,  розвитку національної свідомості й громадянської активності у сучасної української молоді.

ЗАВДЯКИ УЧАСТІ У ДАНОМУ ПРОЕКТІ:

• учні отримають додаткові знання про героїчне минуле,  глибше познайомляться із звичаями і традиціями українського народу;
  • отримають можливість проявити свої творчі здібності, спробувати власні сили, застосувати знання.

Багато століть поспіль нам намагалися нав’язати стереотип, що українська культура – то тільки похідне від російської, польської чи якоїсь иншої, і що у нас, українців,  немає самодостатності й унікальности.

Т.Г.Шевченко один із перших підніс українську культуру на світовий рівень, а головне - дав зрозуміти українцям, хто ми є, і що за себе і свою державу потрібно боротися.