ЛІТЕРАТУРНИЙ ВЕЧІР

ЛІТЕРАТУРНИЙ ВЕЧІР

до 180-річчя від дня народження

І. С. Нечуя-Левицького

25 листопада 2018 року відзначалася 180-та річниця від дня           народження славного представника української культури, письменника -   демократа, великого гуманіста  Івана Семеновича Нечуя - Левицького.

Живе українське слово, сповнене енергії та філософської задуми, лунає   завдяки таланту письменника зі сцен театрів, у шкільних класах,     захоплює образами української минувшини:

Луки над Россю, шум на порогах,
 Криниця над скелею, гори й ліси, -
 Краса України на гонах розлогих

Його зчарувала на вічні часи.
                                                    Він дякував долі за дні тополеві,
                                                    За Рось і за скелі високі її,
                                                    За те, що на світ появився в Стеблеві,
                                                    Що тут колисали його солов'ї.

До цієї дати у середній школі № 40 старшокласники під керівництвом учителів української мови та літератури  Журавльової Л.М. та Лозовської Л.В. підготували та провели літературний вечір за творчістю  І.С.Нечуя-Левицького. Метою заходу було знайомство учнів із життєвим та творчим шляхом письменника, виховання підростаючого покоління в дусі народної моралі, збереження традицій свого народу. Велика увага була приділена  прозовій спадщині І.С.Нечуя-Левицького,  школярі інсценізували уривки з повістей «Микола Джеря», «Кайдашева сім'я», гумористичний діалог між бабою Палажкою та бабою Параскою.

Всі присутні на літературному вечорі отримали масу позитивних емоцій та заряд енергії.

Ведучі заходу

Декламування поезії ученицею 6-Б класу Міленою Кутаковою

Інсценізація уривку з повісті  "Кайдашева сім'я"

Сценка - баба Параска та баба Палажка